Mesaj incendiar al fostului preşedinte Traian Băsescu

de Carla Popa , 09 februarie 2016 - stire actualizata la ora 09:25, 10 februarie 2016
Mesaj incendiar al fostului preşedinte Traian Băsescu

Fostul preşedinte Traian Băsescu a publicat marţi seara pe pagina sa de Facebook un mesaj dur, în contextul defăimărilor la care este supus de unii jurnalişti şi ca replică la proiectul de lege care condamnă defăimarea:

"Mănăstire de la B1 TV, tu în ce regim mănînci............. ?
Cînd îl cauţi are o treabă cu Regimul Băsescu. 
Dacă a a fost acuzat primarul de la Brăila, el a furat în regimul Băsescu.
Dacă a fost acuzat Truică, el a furat în regimul Băsescu. 
Dacă a fost acuzată Crinuţa, ea a furat în Regimul Băsescu.
Dacă a fost acuzat Cocoş, el a furat în regimul Băsescu .
Mănăstire, tu în ce regim mînînci c......t după model Antena 3 ?
Cumva după model Eduard Hellvig ?
PS – Pe facebook sunt un om liber. Acestui mesaj nu i se aplică noua lege a defăimării" - este textul postat de Traian Băsescu.

Comentarii

  • israelian

    25 februarie 2016 18:41

    Ambasada SUA,Koveși,BĂSESCU ȘI MADAM DE LA ccI SUNT LEGAȚI PRIN JURĂMÂNT SĂ NU SE AMESTECE NIMENI INTRE EI.Așa se explică de ce Băsescu spune și face ce vrea ....la fel fratele lui ți Udrea cu justiție tărăgănată.....putrezi toți!

    raspunde comentariului
  • Donath

    21 februarie 2016 7:05

    Din pacate Manastire are dreptate. Toti acestia amintiti de el au furat in regimul Basescu. Nu in regimul Iliescu, nu in regimul Constantinescu. Atunci au furat altii. Basescu ar trebui sa se retraga definitiv din politica. Intoxica mediul politic prin atacuri la persoana, fara idei privind dezvoltarea tarii. Daca nu poate sa-si franeze logorea, sa-si ia lectii de yoga sau sa joace table in Cismigiu.

    raspunde comentariului
  • Donath

    21 februarie 2016 7:05

    Din pacate Manastire are dreptate. Toti acestia amintiti de el au furat in regimul Basescu. Nu in regimul Iliescu, nu in regimul Constantinescu. Atunci au furat altii. Basescu ar trebui sa se retraga definitiv din politica. Intoxica mediul politic prin atacuri la persoana, fara idei privind dezvoltarea tarii. Daca nu poate sa-si franeze logorea, sa-si ia lectii de yoga sau sa joace table in Cismigiu.

    raspunde comentariului
  • Nu fumati pe Facebook

    17 februarie 2016 13:59

    D-le pres. sunteti intr-o mare eroare. Facebook a fost declarat spatiu public de catre ICCJ Inalta Curte a Coruptilor din Justitie. Asa ca legea Dragnea vi se aplica. Bine ca deocamdata a picat

    raspunde comentariului
  • mac

    15 februarie 2016 13:25

    ******* au imparati, hotii academii . Prostimea ii plateste sa nu-si piarda istoria capului plecat!

    raspunde comentariului
  • mac

    15 februarie 2016 13:25

    ******* au imparati, hotii academii . Prostimea ii plateste sa nu-si piarda istoria capului plecat!

    raspunde comentariului
  • Nicolaie

    14 februarie 2016 20:26

    Jenant.E greu,sa nu mai fi sus !

    raspunde comentariului
  • un roman mai prost

    14 februarie 2016 10:16

    asta e ca aia , Ole, Ole, Ceausecu a murit, cenzura , securitatea ,teroristi mainstremul au ramas, numai sau transformat si-au schimbat numele si sigla , capetele, creierele au ramas.

    raspunde comentariului
  • un roman mai prost

    14 februarie 2016 10:12

    fiecare grupare , tentacula, clan, familie mafiota, de-a Caracatitei de stat cu latrina ei, maintremul ei, fiecare cenzureaza, pe cei care-i deranjeaza, numai romanii nu sunt in stare sa=i cenzurezer sa-i opreasca de tot din emisia de propaganda dezinformare, manipulare a m,aselor populare.

    raspunde comentariului
  • un roman mai prost

    14 februarie 2016 10:09

    vorbele parchitului, fariseului, ciclopului, prind bine la fraieri si prosti. Fuge la altrina lui B1, sa-in unga picioarle cu mir si sa-l linga unde trebuie, alta, latrina mainstrem, de cenzura,

    raspunde comentariului
  • un roman mai prost

    14 februarie 2016 10:06

    alt moralist de frunte, asta mai avea curajul sa vorbeasca de mosonerie, el cavalerul de Anvers, organizatile, societatile secrete, ne provaduiesc dreptul la libera exprimare, e chiar sfirsitul inca putin, vorba lui Nea Nicu, aveti razdare dragi romanii, va dau , o sa fie un an tumultuos, tu mult os, vorba kazarului bancherului, Imparatul Mugurel, regele romanilor.

    raspunde comentariului
  • de bruxel

    12 februarie 2016 2:17

    de ce ma pacalesti ma ? Am crezut ca si-a dat foc sa dovedeasca ca e ***** si nu arde ! mai pacalicilor cu pacaliciul vostru...

    raspunde comentariului
  • goe

    11 februarie 2016 16:53

    cu putin timp in urma cand se referea la cei pe care ia pus in functie, spunea ca puterea corupe ! La el nu, mumai la altii ...

    raspunde comentariului
  • Luca

    10 februarie 2016 16:48

    Da bai ***** ordinara, cel putin Cocos si Udrea au furat in regimul Basescu. Cel putin lui Cocos i-ai luat apararea, spunand ca nu crezi ca a luat bani? Cu ce drept faceai aceste afirmatii. Dupa ce n-ai mai fost presedite cu ce drept ai atacat ca toti infractorii din politica, pe Kovesi, pe Livia Stanciu, cand stiai ca ai acoperit si girat cel putin verbal niste hoti, Cocos, Udrea, fratele Mircea si Paul Lambrino? Asa ca lasa-te de politica, ai inlocuit hotii si coruptii lor cu ai vostrii, de fapt aceslasi fsn fost pcr, litere mici.

    raspunde comentariului
  • eugen raduca

    10 februarie 2016 16:37

    foaie verde frunza lata ....curge apa-n beci.......

    raspunde comentariului
  • SULIMANU

    10 februarie 2016 13:49

    Nea Base te inseli. Pe facebuk ai semnat cine esti si facebookul te poate baga la mititica.

    raspunde comentariului
  • adevarul

    10 februarie 2016 9:54

    este ca sunt oameni politici, posturi de televiziune si ziare care traiesc doar mancand c...t despre "regimul Basescu."

    raspunde comentariului
  • sica stoica

    10 februarie 2016 4:25

    Vaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii cit de urat poate vorbii un fost presedinte...RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE CHIAR NIMENI NU POATE LUA O MASURA ASUPRA ACESTUI INDIVID CARE VORBESTE ASA DE MIZERABILLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

    raspunde comentariului
  • ESTI BUN : TRAIAN BASESCU . RETORIC NIMENI NU POATE SATI DEA UN PAHAR CU APA .

    09 februarie 2016 23:29

    Cum functioneaza retorica manipulativa o stim din timpul "luminatilor" . Da -- se poate retoric sa minjesti omul . Adevarul este ca PRESEDINTELE BASESCU a inceput lupta anti coruptie cu toate deficitele ei . .. si inca se poate fura in Romania chiar dupa 20 de ani de libertate ! !

    raspunde comentariului
    • Corina

      15 februarie 2016 13:46

      Care lupta,amice? cea pe care a condus-o?Asta numesti lupta anti coruptie cand afirmi sus si tare ca 3 de-ai mei i-au inchis pe ceilalti 3 ai mei???? Ha,ha ,ha,de toata jena.Asta se cheama "lupta de sustinere a coruptiei"