Actualitate
 
Muhulet: Renumararea voturilor nule se face la BEC, in Bucuresti
11 Decembrie 2009
 E-MAIL      PRINT      RSS             MĂRIME TEXT
576 VIZUALIZARI | COMENTARII  0

Verificarea si renumararea buletinelor de vot declarate nule se va face la sediul BEC, in Bucuresti, incepand de vineri seara, a declarat pentru Mediafax, purtatorul de cuvant al BEC, Marian Muhulet.

 

Decizia a fost adoptata vineri dupa-amiaza de membrii BEC dupa ce Biroul a primit precizari din partea Curtii Constitutionale. Curtea a aratat ca este de competenta BEC sa stabileasca modul in care se organizeaza renumararea buletinelor de vot declarate nule.

Reprezentantul PSD in BEC, Nicu Vasilescu, a precizat pentru MEDIAFAX, ca decizia a fost luata la un scor strans, majoritatea membrilor BEC apreciind ca verificarea buletinelor de vot nule nu poate fi ceruta Birourilor Electorale Judetene deoarece acestea nu sunt structuri subordonate BEC.

Membrii Birourilor Electorale Judetene din Iasi, Botosani, Suceava si Galati s-au reunit, vineri dupa-amiaza, si au asteptat o decizie de la Biroul Electoral Central (BEC) in privinta renumararii voturilor nule.

De asemenea, membrii Birourilor Electorale Judetene din Arad, Alba, Bihor, Bistrita-Nasaud, Cluj, Covasna, Hunedoara, Timis, Sibiu, Salaj, Satu Mare, Maramures s-au reunit la sedii, asteptand si ei o decizie privind renumararea voturilor nule in fiecare judet sau la Biroul Electoral Central.

VOTEAZA ARTICOLUL
0/5
0 voturi
Nume: * 
E-mail:
Titlu: * 
Comentariu: * 
Campurile marcate cu * sunt obligatorii!
Comentariile dumneavoastră necesită aprobarea unui moderator.
Mesajele ce conţin expresii licenţioase, atacuri la persoană, instigă la ură, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane vor fi editate sau şterse.
Comentariile trebuie să facă referire la subiectul articolului.
 
intrebareazilei
91
FRATILOR AU VENIT SACALII. ATENTIE .SE DISTRUGE TOT.M-AM SATURAT DE OBSESIA LUI CRIN .DAR DE CE ITI ...
Intarata-i drace ca si mie imi place!!!
Lui Mihai: Am evitat sa fiu prea direct: Am aceiasi senzatie ca oamenii care au venit sunt numai cu cutitul ...

ANUNTURILE TALE DE MICA PUBLICITATE LA UN CLICK DISTANTA

  imobiliare.jpg   general.jpg

blogRL
Aţi văzut acest minor ?
16 Mai 2012  |  12:27  |  Chiruţă şi Răchită
Maidanezii de 173 de ani ai Bucureştiului
15 Mai 2012  |  13:24  |  Dan Gheorghe
Noua guvernare USL a adormit în trecut la volan
3 Mai 2012  |  18:35  |  Chiruţă şi Răchită
Să facem totu'!
1 Mai 2012  |  16:55  |  Dan Gheorghe
Catedralele din suflet
16 Aprilie 2012  |  18:58  |  Dan Gheorghe

banner_imopedia_300x250.gif

alerteromanialibera.ro
1.
2.
3.
Poti primi in fiecare zi toate articolele despre subiectele tale preferate pe e-mail
Nu esti utilizator inregistrat? Beneficiaza de inregistrare gratuita si ai acces la alertele romanialibera.ro
OPINIILE CITITORILOR
Marcel la:
8
panaramele noastre de judecatori ?.ce mafiot de calibru a mai fost condamnat de 22 de ani incoace ?
de vantu.intrebarea daca cumva solutia va ramine definitiva este corect.ceva asemanator la becali g s-a ridicat sechestrul asigurand rezultatul furtului de la stat.
mafiotul a cumparat cu bani de la fni...urmatoarele;ho telul lebada de la crisan unde a facut investitii de cu bani de la fni, hotelul sulina in sulina.tabara b.t.t.de la rosu...spatii si birori in tulcea..holbina..pop...
 
 
 
 
IN PAGINILE Romania Libera
 
Medien Holding Casamea Hiparion Publishers Tipografia UnitedPrint RUN DATA SOLUTIONS RUN DATA SOLUTIONS Casamea Modista ExpoCasamea
RUN DATA SOLUTIONS SATI