VIDEO. Sute de oameni au ieșit din nou în stradă, duminică: Mâinile jos de pe DNA! Cerem demisia Guvernului Grindeanu, a lui Dragnea și Tăriceanu. Protestele au avut loc în București, Galați, Brașov, Sibiu, Cluj, Timișoara

de Avram Eliza , 19 martie 2017 - stire actualizata la ora 12:26, 20 martie 2017
VIDEO. Sute de oameni au ieșit din nou în stradă, duminică: Mâinile jos de pe DNA! Cerem demisia Guvernului Grindeanu, a lui Dragnea și Tăriceanu. Protestele au avut loc în București, Galați, Brașov, Sibiu, Cluj, Timișoara

UPDATE 21,00: La Piața Victoriei, oamenii au adus pancarte cu textele "Obosiţi, dar tot aici", “Mai bine prost în Piaţă decât hoţ analfabet în Parlament şi Guvern”, “Vă e frică de noi că suntem prea inteligenţi pentru voi”.


UPDATE 20,30: Circa 300 de persoane protestează în acest moment în fața sediului Guvernului. Oamenii scandează lozinci împotriva PSD și a Legii grațierii, strigă "DNA să vină să vă ia", "România cere fără grațiere", "CCR slugă a PSD", "ALDE și PSD aceeași mizerie", "Dragnea nu uita așteptăm și cartea ta".

Tinerii suflă în vuvuzele și flutură steaguri tricolore. Unii sunt înfășurați în drapele, alții poartă banderole cu deviza # Rezist.

Manifestanții au pancarte pe care scrie "Ce parlament e ăsta. Scapă hoții. Taie pădurile", ''Mi-ați furat și simțul umorului'', ''Guvernul Grindeanu, trădători de țară'', ''Mânat de la spate și cu pancarta tipărită de Tziriac Holdings. Conduși de hoții proști''.

Printre protestatari se strâng semnături pentru noua Proclamație de la Timișoara, iar alții cer demiterea primarului general al Capitalei, Gabriela Firea.


UPDATE 20,00: Protestatarii din Piața Victoriei acuză măsurile populiste anunțate de ministrul Muncii, Lia Olguța Vasilescu. Demonstranții consideră că intenția de a mări salariile bugetarilor nu este realistă şi poate duce România într-un faliment.


UPDATE 19.00: Aproximativ 100 de persoane s-au adunat, în Piața Victoriei, ca să protesteze contra Guvernului Grindeanu. 


Mii de oameni și-au anunțat participarea, duminică seară, la protestele organizate contra Guvernului Grindeanu și pentru sprijinirea justiției. Astfel, sunt anunțate manifestații în Bucureşti, Sibiu, Cluj, Braşov, Galați şi Timişoara. 

Se pregătește debarcarea singurilor oameni verticali rămași in (pseudo)justiția românească.  Ministrul Justitiei Toader Tudorel va forta saptamana viitoare demisia sefei DNA Codruta Kovesi si a Procurorul General, Augustin Lazar. Pe Camelia Bogdan au îndepărtat-o deja. Dacă rămânem indiferenti acum, lupta este pierdută!”, se arată pe pagina de Facebook a evenimentului, organizat de ”Corupția Ucide”. 

”Mesajul nostru pentru Guvern: Mainile jos de pe DNA! Nu vom tolera nici un fel de atingere adusa independentei justitiei si statului de drept! E timpul sa plecati acasa. Ati primit voturile oamenilor ca sa guvernati, nu ca sa furati si sa dati legi pentru infractori. Cerem DEMISIA IMEDIATA a guvernului Grindeanu, precum si a lui Liviu Dragnea si Tariceanu”, mai scriu protestatarii. 

Ei mai cer și oprirea tăierilor de păduri, precum și încetarea numirilor politice în sănătate. 

În Bucureşti, protestul din Piaţa Victoriei este anunţat cu începere de la ora 18.00.În faţa Prefecturii din Galaţi va avea loc "slujba de înmormântare a Ciumei Roşii, decedată acum două săptămâni”, aşa cum scrie pe pagina de Facebook a evenimentului cu acelaşi slogan.

Protestele au izbucnit în România în urmă cu aproape două luni, după ce Guvernul Grindeanu a adoptat OUG 13, care modifica Codul Penal și Codul de Procedură Penală. În urma manifestațiilor cu sute de mii de oameni, Guvernul a retras ordonanța, iar ministrul Justiției, Florin Iordache, a demisionat. 

Comentarii

  • UBAFCA

    20 martie 2017 5:32

    Ce-mi place mie la semiDOBITOCI ăștia din Piata este lozinca, PSD, PNL, USR, ACEASI MIZERIE!!, numai cand te uiti la emisiunile politice searA, vezi din parte PNL-ului niste dobitocei setati pe niste raspu suri de vomiti pe televizor, nu alta, ,.. Cica asa le-a spus Iohanis al lor,...,Ma mancurtilor, spalati pe creier, in frunte cu Busoi su Tarkan, voi nu vedeti ce fata tampa are Iohanis al vostru cand este intrebat in legatura cu o casa ciordita ?

    raspunde comentariului
    • relativ

      20 martie 2017 8:50

      --- afla ma prostalaule ca majoritatea acelor oameni muncesc pentru pensia ta, sau nu esti pensionar? --- orice ai fi, esti bun de tras in teapa --- dar pana atunci -- ALUPIGUS!

      raspunde comentariului
    • Nostradamus

      20 martie 2017 6:55

      Sunt de accord cu ce scriti despre demonstranti si pledati pentru demisia excrocilor de Tariceanu, Dracnea si al treilea Golan.

      raspunde comentariului
      • UBAFCA

        20 martie 2017 7:50

        La munca ma derbedeilor, nu stati cu mana intinsa la MILOSTENIA lui SIOROSH.!. ,.. ,PREAINTELIGENTA voatra, pe care o clamati, trebuie sa se vada in ce faceti , pentru voi si seneni vostri, nu doar VANZATORI ori PAZNICI la supermarket, unde vindeti otravuri romanilor.., ,., V-au spalat securisti creierele, ca n-asa, doar securisti se cred cei mai destepti dintre toti oameni., ,... Va arata Uncle SIOROSH un deget si voi urlati ca dobitoci verzi si uscate, fara sa mai ganditi,.. ,. Apoi, mitingiti si voi ziu, nu va adunati NOAPTEA, CA HOTI, va e rusine sa va vada lumea cat de dobitoci sunteti

        raspunde comentariului
  • UBAFCA

    20 martie 2017 5:12

    PREA INTELIGENTI, se AUTOintituleaza mitingai din Piata Victoriei, .,, Mai, sa fie !!! ,.. ,.. Pai d-aia traim noi asa prost daca la 23 ooo ooo de locuitori, cat are Tarisoara noastra SUNT DOAR ** 3oo de PREA INTELIGENTI ** si aste in loc sa praseasca ceva, pe masur capacitati lor, ei se mitingesc intruna ,.. ,.. Dar parca și PREA INTELIGENTA CLOTILDE se mitingea în rândul preacinstitilor în piata și uita ca CAM CIORDELESTE PARNOS ul gras de la stat iar pe deasupra DNA, NU VINE SA O IA, ,.., Asa DA!,. ,.. Cu atata inteighentie pe metru pătrat, basca cinste, nu prea avem după ce bea apa ,,,.. ,.. ,La munca bhei DERBEDEILOR, nu stați la milostenia lui Soros!, scârbe securiste ce sunteți!

    raspunde comentariului
  • @ Dan Vasilescu · Liceul Mihai Viteazu - Bucuresti

    19 martie 2017 22:41

    Pana la varsta aceasta venerabila, nu ati reusit sa terminati studiile de liceu? De aceea comentati ca nu comentati? Vai, domnule!!! Este penibil !!! Aceste manifestatii nu au sponsor, spre deosebire de cele de langa Palatul Cotroceni si mitingurile de la Pitesti si Targoviste. Astea au fost clar sponsorizate de PSD. Oamenii erau adusi cu autobuze, cu tot tacamul, vuvuzele, lozinci, pancarte! Acestea din Piata Victoriei sunt nesponsorizate, oamenii vin din convingere, din dorinta de a salva viitorul acestei tari! Numai auditoriul Antenelor, coruptii si hotii au alta opinie!

    raspunde comentariului
  • @ Constantine Constantine

    19 martie 2017 22:34

    DNA este cea mai necesara institutie din Romania. De teama ei se dau coruptii de ceasul mortii. Le apartii??? De aceea vii cu acuzatii absurde si minciuni?? Nu procurorii DNA sunt corupti, ci politicienii, in special cei din PSD. Dar nici un hot nu recunoaste ca e hot, ci se pretinde cinstit. Pai toti cei vizati de DNA au fost si sunt penali sadea Nastase, Voiculescu, Fenechiu, Mazare, Constantinescu, Dragnea, Tariceanu, Ponta, Cozma si multi, multi altii. Care dintre ei este nevinovat?? Vezi ca aperi hotii si coruptii ???? Oamenii cinstiti sustin DNA, pe doamna Kovesi, pe domnul Lazar, in general, Justitia independenta! Numai scapand de coruptie se poate salva Romania! Numai hotii si coruptii sunt impotriva DNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    raspunde comentariului
  • Cezar

    19 martie 2017 22:15

    Am trecut azi prin piata Victoriei pe la ora 1900 si erau sub 150 de jegosi si derbedei adunati acolo in centrul pietei de cine stie cine ca sa profite politic de pe urma lor.

    raspunde comentariului
    • Franjo Glavina

      20 martie 2017 2:42

      Sa va f U tem mortii in gat la toti PSDeii si ALDEeii! Asa meritati sa va vorbim ex cremente filo-ruse, vome de balega rosie ce sunteti!

      raspunde comentariului
    • relativ

      19 martie 2017 23:01

      --- scurt si la obiect, voi nu meritati nici un respect, asadar da-te repede si ALUPIGUS!

      raspunde comentariului
    • @ Cezar

      19 martie 2017 22:45

      Cum ai reusit sa ii numeri?? Ai pus mana pe fiecare, spunand 1021, 122, 123, etc? Au stat nemiscati, sa ii numeri?? Vrei sa te si creada cineva?? In ceea ce priveste insultele, te dezonorezi pe tine insuti! Ar trebui sa iti fie rusine sa arunci invective, doar pe motivul ca tu simpatizezi cu coruptia, cu pesedimea, cu aldimea!

      raspunde comentariului
    • @ Cezar

      19 martie 2017 22:45

      Cum ai reusit sa ii numeri?? Ai pus mana pe fiecare, spunand 1021, 122, 123, etc? Au stat nemiscati, sa ii numeri?? Vrei sa te si creada cineva?? In ceea ce priveste insultele, te dezonorezi pe tine insuti! Ar trebui sa iti fie rusine sa arunci invective, doar pe motivul ca tu simpatizezi cu coruptia, cu pesedimea, cu aldimea!

      raspunde comentariului
  • Romania

    19 martie 2017 20:45

    Romanii mei sa-i dam afara daca este necesar cu forta pe aceste lepre care ne conduc

    raspunde comentariului
  • Dumitru

    19 martie 2017 18:18

    Citind comentariile de pe-aici, cred ca deja o jumatate din Sistem s-a lepadat de Codruta. Au mai ramas de partea ei numai postacii de calitate inferioara pe care nu i-a anuntat nimeni. In schimb au aparut injuraturi de partea cealalta. Nu stiu ce le-a promis Dragnea, sau cu ce i-a amenintat, dar pare ca asta e. In orice caz, in orice tara normala din lume, un procuror care isi permite sa ancheteze actul legislativ in sine trebuie sa zboare instantaneu.

    raspunde comentariului
    • @ Dumitru

      19 martie 2017 22:50

      Pai se pare ca tu intelegi prin "sistem", sistemul mafiot, adica pesedo-aldist! Da, Tariceanu, Dragnea, Tutuianu, Serban Nicolae, Tudorel Toader, omul baronului de Vrancea, Oprisan si altii asemenea, nu numai ca s-au lepadat de doamna Kovesi, dar nu mai au rabdare, freamata, o vor inlaturata! Dar vezi, "mai draga", ca oamenii cinstiti din tara, nu sunt de acord cu sistemul si o sustin pe sefa DNA, sustin DNA, il sustin pe Procurorul General! Asa ca sfatul este sa va potoliti! Mai bine lasati-va de coruptie si hotie!

      raspunde comentariului
    • relativ

      19 martie 2017 19:50

      -- iar unul ca tine face ceea ce stie mai bine, ia da-te repede si -- ALUPIGUS! -- daca ai dinti ti-i scoatem noi, noi "sorosistii" -- ca sa nu musti,

      raspunde comentariului
  • Ilie Mihalteanu

    19 martie 2017 16:20

    Mai, retardatilor, protestati si impotriva maririlor salariale?Cine va plateaste, jigodiilor? De ce nu ati protestat cind MAFIOTUL Basescu v-a redus salariile cu 25 , a facut TVA 24 si a imprumtat 20 MILIARDE de euro pt a * ajuta* banci austriece din Romania?De ce nu protestati impotriva DNA care zice ca este legal ca Clotilda de la USR sa fure anual cite UN MILION de euro de la statul Roman? pî.sî. Si sinteti niste JAVRE ORDINARE, pt ca mincati kkat cu polonicul, deoarece Olguta a spus ca va dubla salariile pina in 2020, idiotilor, nu anul acesta, cum mintiti voi.

    raspunde comentariului
    • Franjo Glavina

      20 martie 2017 2:32

      Bah GUNOIULE VOMELE DE BALEGA ROSIE CA TINE O SA PUTREZEASCA IN INCHISORI. PUTINTICA RABDARE SI AI SA VEZI BESTIE KOMUNISTA CUM VETI FUGI DE NU O SA MAI STITI CARE INCOTRO!

      raspunde comentariului
      • Andrei

        20 martie 2017 7:04

        Suta la suta de accord. Dar astia nu sunt ciuma rosia ci urmasi ai ciumei rosii ce vor ateriza la puscarie.

        raspunde comentariului
    • @Ilie Mihalteanu

      19 martie 2017 23:02

      Domnule, ai o varsta si ar trebui sa o onorezi, prin bun simt, exprimare civilizata, echilibru! Cum iti permiti sa insulti demonstrantii? Poti sa ai aplta opinie, poti sa agreezi coruptia si coruptii - dupa cum reiese din toate comentariile dumitale -, dar abtine-te de la jigniri si cuvinte murdare! Nu dumneata ne platesti! Nu PSD, Tariceanu sau Dragnea ne plateste! Ne platim noi, prin munca noastra, asa ca, te poftim sa fii decent si sa nu mai scrii murdarii! Olguta abereaza, nu ea mareste salariile, sunt marite din banii taiati de la investitii! Daca salariile au fost taiate in timpul crizei, afla ca acea criza s-a datorat hotiei guvernelor feseniste, pedeseriste, pesediste si guvernului Tariceanu! Si-au batut joc de economia tarii, au pus-o pe butuci! Iar politicienii au facut averi pe care nu le pot justifica. Avem miliardari, ca Nastase, Tiriac, Voiculescu, multi-milionari ca Dragnea, Tariceanu, Ilie Sarbu, Mazare, etc! Toti s-au imbuibat prin politica, din banii tarii! Acum PSD vrea sa arunce praf in ochii fraierilor, face mariri de salarii si de pensii nesustenabile, taind banii de investitii, deci de la dezvoltare si recurgand la imprumuturi. Nu poti sa vezi nici atata lucru, sau esti atat de corupt, incat ai adunat pentru inca o viata si nu-ti mai pasa??

      raspunde comentariului
      • mitica

        20 martie 2017 7:17

        Dupa comentariile facute impotriva demonstratilor va dati seama cine sunt impotriva demonstrantilor. Niste primitivi needucati care nu stiu sa argumenteze decit cu pumnul. Astia sunt scursurile societatii, tipul de om mic si mafiot mare.

        raspunde comentariului
    • relativ

      19 martie 2017 20:01

      -- ma lepra tu vorbesti? -- in primul rand mata-i de vina, daca te facea cu o gaura mai jos, acum avea Romania cu un D_O_B_I_T_O_C mai putin, -- sa-mi bag A_L_U_P -- in ochii tai de "ciuma spurcata" --- ma , hai in piata acum sa-ti scoatem dintii si sa te saturam de -- A_L_U_P --- daca nu ai curaj , atunci fa si tu ceea ce sti mai bine -- ALUPIGUS!

      raspunde comentariului
      • Ilie de la scularie

        19 martie 2017 21:22

        Ma d-o-b-i-t-o-c-u-l-e ! . . Tu esti ca-n zicala Stii ce-i barbatul?, Ceva inutil crescut in jurul p...

        raspunde comentariului
        • Franjo Glavina

          20 martie 2017 2:51

          Sa iti f ut mortii in gat bestie filo-rusa, voma de balega rosie ce esti

          raspunde comentariului
        • relativ

          19 martie 2017 22:06

          --- ALUPIGUS __ "iliuta" sau cine stie poate esti un "travestit" --- oricum , o poti lua in toate gaurile o daraba de aia sanatoasa -- hahaha -- de la "sorosisti ' ma ---hihihi!

          raspunde comentariului
  • drake

    19 martie 2017 14:54

    sa v-o iau pe bozgoroaiaca de kovesi-n pulla

    raspunde comentariului
    • Franjo Glavina

      20 martie 2017 2:38

      Sa va f U t mortii in gat la toti PSDeii si ALDEeii! Asa meritati sa va vorbim ex cremente filo-ruse, vome de balega rosie ce sunteti!

      raspunde comentariului
    • Catre moderatorul forumului!

      19 martie 2017 23:06

      Va rugam sa interziceti postarile licentioase! Un exemplu este comentariul abject al postacului care isi zice drake.

      raspunde comentariului
    • relativ

      19 martie 2017 20:06

      --- noi iti luam tot neamul in -- A_L_U_P -- prostule, ti-o tragem si tie cu tot dragul, in toate gaurile -- dar pana atunci -- ALUPIGUS !

      raspunde comentariului
      • drake

        19 martie 2017 20:40

        inmortziimatiijegule

        raspunde comentariului
        • Franjo Glavina

          20 martie 2017 2:40

          Sa va f U tem mortii in gat la toti PSDeii si ALDEeii! Asa meritati sa va vorbim ex cremente filo-ruse, vome de balega rosie ce sunteti!

          raspunde comentariului
        • relativ

          19 martie 2017 21:58

          ---deschide gura mare, ca suntem mai multi, hahaha -- ALUPIGUS!

          raspunde comentariului
  • Mircea

    19 martie 2017 14:07

    DNA-ul impreuna cu Procurorul General Augustin Lazar sunt cam ultimele redute impotriva infractorilor politici. Daca si acestea vor fi decapitate, atunci nu mai are rost sa iesim in strada pentru ca totul este terminat. Usor, usor hidra rosie se apropie de obiectivul propus.

    raspunde comentariului
    • Pai de aceea iesim in strada!

      19 martie 2017 23:13

      Nu permitem sa se atinga Tudorel Toader, omul baronului de Vrancea, Oprisan, de DNA, de sefa DNA si de Procurorul General! Dorneanu, seful CCR, a refuzat DNA, care arata ca DNA a declinat dosarl pentru OUG13, la Parchetul General, deci nu a incalcat absolut deloc Constitutia. Sa il intrebe Ministrul Justitiei pe Valer Dorneanu, pesedist cu vechime, de ce a refuzat proba, ca sa poata da castig de cauza lui Tariceanu si PSD-ului! Ce motivare impertinenta si absurda a trantit seful CCR - "Curtea apreciază că nu este nevoie, având în vedere faptul că PUNCTELE DE VEDERE AU CARACTERUL PE CARE IL AU i ele au fost depuse deja la dosar". Va place???? "PUNCTELE DE VEDERE AU CARACTERUL PE CARE IL AU" !!!!! Parca isi bate joc de romani. Si trebuie sa stam smirna, ca a grait seful CCR?????????

      raspunde comentariului
  • Razist Diaspora

    19 martie 2017 13:43
  • Nelu Stiuca

    19 martie 2017 13:16

    POLITICA Romaniei postcomunism, reprezentata in majoritatea cazurilor de impostori, borfasi, semidocti sau oportunisti precum si lipsa de CIVISM a poporului roman, a facilitat adincirea, fara margini a crizelor de COMPETENTA si MORALITATE instalate in procesul complex de administrare a destinelor natiunii, cu consecinte deosebit de grave in toate domeniile vietii.ERORILE si ABUZURILE comise de toate administratiile si guvernele postcomuniste isi pun amprenta in mod dezastruos asupra evolutiei poporului roman care de 27 de ani se afla intr-un proces continuu de prabusire abisala.In anul 2017, in Romania, economia, partidele politice i presa sunt controlate de cei cu interese economice puternice. Situaia existenta, declinul national, se poate schimba doar printr-o MICARE DE REFORMARE POLITICĂ. Theodore Roosevelt rămâne memorabil în istoria mondiala pentru ca a reformat S.U.A. luptand cu succes împotriva oligarhilor si impostorilor din societatea politica a vremii. Numai consolidand instituiile statului de drept si limitând puterea economică si politica a oligarhilor si impostorilor este posibilă schimbarea istoriei neamului in interesul progresului general. Doar, DIMINUAREA SARACIEI, ELIMINAREA ANARHIEI SI LIMITAREA PUTERII OLIGARHILOR va face posibila, garantarea diferenei de opinie i va asigura capacitate adevărului de a combate greeala si minciuna precum si eliminarea riscului de activare a oricarui tip de dictatura.Printre ELEMENTELE ESENTIALE pe care românii progresisti vizionari si previzionari trebuie să le promoveze, ca factori de reusita, pentru asigurarea conditiilor firesti impuse de teza fundamentala a succesului social si anume capacitatea adevărului de a combate greeala si minciuna in vederea asigurarii la nivel national a unei schimbari pozitive garantate, se pot evidentia1. Statuarea unui sistem judiciar fidel statului de drept, care să protejeze orice persoană de încercările statului de a elimina diferenele de opinie si sa sanctioneze fara echivoc delictele politice2. Normalizarea vietii religioase prin purificare si recurgere la exigentele randuielilor crestin-ortodoxe a celor ce slujesc, imparatiei lui Dumnezeu, in numele poporului roman.3. Infiintarea de partide politice democratice puternice, independente de oligarhii financiari i dedicate asigurării bunăstării românilor obinuii, majoritari si consolidarii clasei de mijloc4. Asigurarea unei piee libere, protejată de concentrare economică pronunată, prin existena unor legi antitrust i a unor reglementări raionale care sa impuna un sistem fiscal etic progresist.5. Promovarea unei prese independente nu doar fata de stat, ci i fata de interesele economice a celor care folosesc presa pentru a manipula discursul si opiniile publice.Fără realizarea si pretuirea valorilor sociale si umane fundamentale nici o schimbare de durată, in viata publica din Romania, nu este posibilă pentru exercitarea drepturilor si libertatilor oferite de Dumnezeu romanilor ca fiinta colectiva.DOAMNE AJUTA-I PE ROMANI.

    raspunde comentariului
  • dorinteodor

    19 martie 2017 12:06

    eu cred ca tiriac are dreptate. in democratie te exprimi prin vot. oamenii au votat, avem parlament si guvern stabil. data viitoare sa vina toti la vot nu sa stea acasa si daca nu le convine sa faca demonstratii in conditiile in care este evident ca cei care demonstreaza nu sint majoritari. eu pot sa fiu de acord cu unele cerinte ale demonstrantilor dar nu este acceptabil ca o minoritate sa produca schimbari in politica guvernului chiar daca unii considera ca guvernul nu face ceea ce doresc unii.. iar tiriac a zis ca intre hoti si prosti el alege hotul. demonstrantii vor ca hotii sa mearga la puscarie. si atunci cu cine raminem? isi imagineaza cineva ca prin schimbari de oameni lucrurile vor merge mai bine? tara merge cu viteza cu care putem dupa oamenii reali pe care-i avem de la presedinte pina la ultimul om. numai dementi cum a fost ceausescu isi imagina ca putem forta viteza cu care se inbunatatesc lucrurile...

    raspunde comentariului
    • FARÂ BEC?

      19 martie 2017 13:46

      Legea hotilor a fost votata in miezul noptii mult dupa ora 21 cand se inchid urnele.

      raspunde comentariului
  • gancea

    19 martie 2017 11:40

    Si iar o sa se supere Draknea si gasca lui ca nu-i lasati in pace sa lucreze..........si mai aveti grija ca in sparlament au si nebuni care si-au pastrat acasa puscoacele cu care au cucerit revolutia lui Iliescu......... Asa ca,bagati-va mintile-n cap si terminati-o cu rugatul frumos la tovarasi.ca nu tine

    raspunde comentariului
  • Cam nasol

    19 martie 2017 11:31

    Demisia sefei DNA-ului o cere Tariceanu incurajat de CCR.

    raspunde comentariului
  • antonia

    19 martie 2017 11:08

    Acum, la conducerea tarii se afla o gasca de infractori care au un singur scop distrugerea tarii si capusarea institutiilor statului cu scopul de a-si proteja actiunile mafiote prin care ne jefuiesc de atata timp.De cand sint la putere nu au facut altceva decat sa caute prin orice mijloace sa-i indeparteze pe cei care li se opun si sa minta electoratul care ii sustine, promitand lucruri nerealiste, fara discernamant.In teritoriu situatia este dezastruoasa, administriile locale sunt impanzite cu incompetenti oporunisti care habar nu au de ce sunt acolo si care au adus institutiile in prgul colapsului.Toata aceasta grupare mafiota GUVERN-PARLAMENT trebuie sa plateasca pt. dezastrul in care au adus aceasta tara!