Actualitate
 
Tariceanu da vina pe "regii asfalturilor" pentru traficul infernal din Capitala
22 Noiembrie 2007
 E-MAIL      PRINT      RSS             MĂRIME TEXT
2126 VIZUALIZARI | COMENTARII  10
Traficul infernal din Bucuresti este cauzat de firmele protejate de Cotroceni, asa-numitii "regi ai asfalturilor", care, folosindu-se de sprijinul politic dat de presedintele Traian Basescu, acapareaza toate lucrarile de reparatii din Capitala fara a avea personalul necesar sa le termine, a sustinut, joi, primul ministru Calin Popescu Tariceanu, la inaugurarea celui de-al doilea pasaj rutier de pe DN1.

Astfel, firmele vizate deschid zeci de santiere, ca sa acapareze lucrarile, dar, pentru ca nu au capacitatea si experienta necesare, dar nici suficienti oameni, lasa lucrarile incepute sau pot finaliza doar o parte din ele si pentru celelalte cauta subcontractanti.

De aici apar, spune premierul, termenele decalate, costurile suplimentare si deranjul cetatenilor.

El si-a cerut scuze pentru situatia soselelor din Capitala, desi nu se considera vinovat de aceasta, mentionand ca si el este afectat de aglomeratia din trafic.

Pentru remedierea acestor probleme, Tariceanu a precizat ca va cere, in mod special, supravegherea lucrarilor, prin introducerea unor modificari in legea referitoare la achizitiile publice pentru evitarea ambuteiajelor din trafic.

In incheiere, Tariceanu l-a felicitat pe ministrul Transporturilor, Ludovic Orban, pentru modul in care isi gestioneaza ministerul, adaugand ca finalizarea pasajului a fost posibila numai datorita lui.

Primul ministru a precizat ca pasajul trebuia sa fie gata de acum cativa ani, dar, pentru ca ministrul Gheorghe Dobre nu a fost destul de competent, lucrarea a fost terminata abia joi, cu opt zile mai devreme decat era stipulat in contract.
VOTEAZA ARTICOLUL
0/5
0 voturi
PRIMELE      |   CELE MAI RECENTE   
10. Felicitari! 12:22 | 22 Noiembrie
M.
Buni fotografi avem!
9. la Tariceanu nu ma mai mira nimic 12:48 | 22 Noiembrie
judex
Se pare ca a lipsit de la lectia de bun simt. Mare ****?!
8. Pt. judex 13:24 | 22 Noiembrie
Scorilo
Poate ne da lectii de bun simt Marlanul si Manelistul de la Cotroceni. Sunt cateva expresii care ar trebui insusite de politicieni viitoarei clase politice plamadite de Mitocan, cum ar fi: ****, pasarica, tiganca **** etc., etc.
7. Dlui-Moiceanu 16:07 | 22 Noiembrie
Luky
Cind te uiti la el de departe iti spui da asta arata a prim ministru{asta daca tace}.Momentul in care incepe sa vorbeasca te convinge de faptul ca este un avanpost al PDSR care macane atunci cind trebuie macar sa taca daca nu pune umarul astfel senzatia pe care o da nu este alta decit unul hais si altul cea,de asa prim ministru nici comunistii nu ar fi avut nevoie
6. Un ****! 16:14 | 22 Noiembrie
Periscop
E inghesuiala si pe arterele pe care nu mai este nici o lucrare intre orele 8-11 si 16-20, mai incurca si semafoarele de la intrarile in hipermarketuri.
PRIMELE      |   CELE MAI RECENTE   
Nume: * 
E-mail:
Titlu: * 
Comentariu: * 
Campurile marcate cu * sunt obligatorii!
Comentariile dumneavoastră necesită aprobarea unui moderator.
Mesajele ce conţin expresii licenţioase, atacuri la persoană, instigă la ură, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane vor fi editate sau şterse.
Comentariile trebuie să facă referire la subiectul articolului.
 
intrebareazilei
35
Ministrul sanatatii este incompetent si iresponsabil, tarziu pt a-i schimba educatia.
Louis Vuitton may achieving bag coupled with other commodities to meet up with the requirements participants. ...
Marirea taxelor este solutia cea mai simpla si la indemana oricarui idiot. Nu trebuie sa fii medic si ...

ANUNTURILE TALE DE MICA PUBLICITATE LA UN CLICK DISTANTA

  imobiliare.jpg   general.jpg

blogRL
Aţi văzut acest minor ?
16 Mai 2012  |  12:27  |  Chiruţă şi Răchită
Maidanezii de 173 de ani ai Bucureştiului
15 Mai 2012  |  13:24  |  Dan Gheorghe
Noua guvernare USL a adormit în trecut la volan
3 Mai 2012  |  18:35  |  Chiruţă şi Răchită
Să facem totu'!
1 Mai 2012  |  16:55  |  Dan Gheorghe
Catedralele din suflet
16 Aprilie 2012  |  18:58  |  Dan Gheorghe

banner_imopedia_300x250.gif

alerteromanialibera.ro
1.
2.
3.
Poti primi in fiecare zi toate articolele despre subiectele tale preferate pe e-mail
Nu esti utilizator inregistrat? Beneficiaza de inregistrare gratuita si ai acces la alertele romanialibera.ro
OPINIILE CITITORILOR
14
ba, da multi prieteni ai !daca tot ati facut revolutia din romania ce/ar fi sa/i scapati si pe nord /coreeni de comunism?nu de/alta da poate va prinde nostalgia de curu asiei si ramaneti prin locurile de bastina.
domnule ardeleanu', trecînd peste ceea ce eu aş numi unele "excese", totuşi sînteţi o persoană bine informată şi inteligentă. de aceea mă mir că după 22 de ani nu v-aţi gîndit că s-ar putea ca evenimentele de...
zic, ca tocmai asta doreste pesedeaua-fesenista ponta, calaul ilesku, nstase, joitzica tanase, si toti securisti vazuti si nevazuti. dezbinarea si segregarea pentru ca fure ei conducand... toti suntem romani, iar...
 
 
 
 
IN PAGINILE Romania Libera
 
Medien Holding Casamea Hiparion Publishers Tipografia UnitedPrint RUN DATA SOLUTIONS RUN DATA SOLUTIONS Casamea Modista ExpoCasamea
RUN DATA SOLUTIONS SATI