Actualitate
 
DUEL. Fotbaliștii gălățeni speră la un joc bun
Oțelul întâlneşte campioana
17 Martie 2010
Fotbaliștii gălățeni speră să repete evoluțiile bune din ultimele meciuri
 E-MAIL      PRINT      RSS             MĂRIME TEXT
393 VIZUALIZARI | COMENTARII  0
Învinsă nemeritat în „Ghencea", echipa de la Dunăre joacă pe terenul campioanei Unirea Urziceni într-un meci ce ar putea confirma parcursul excelent din retur. Meciul de mâine este programat să înceapă la ora 18.30.
Oțelul Galați dispută mâine unul din cele mai dificile meciuri ale sezonului. Formația pregătită de Dorinel Munteanu se deplasează la Urziceni pentru a da piept cu deținătoarea titlului în Liga I, Unirea. Gălățenii au avut un parcurs excelent în acest an. Echipa de la Dunăre a reuşit, în acest retur, trei victorii consecutive, toate cu 1-0, una din acestea fiind obținute în fața candidatei la titlu, CFR Cluj. Runda trecută însă, oțelarii au cedat pe terenul celor de la Steaua, dar evoluția elevilor lui Munteanu a impresionat. Succesele din debutul returului au propulsat pe Oțelul până pe locul nouă în ierarhia competiției şi este la doar patru puncte de un loc ce i-ar permite o participare în sezonul viitor al Europa League.

Partida din etapa a XXII-a din Ligii I, va fi oficiată la centru de Radu Petrescu, din Bucureşti. Petrescu va fi ajutat la tuşe de suceveanul Sebastian Gheorghe şi Vasile Marinescu, din Capitală.

În altă ordine de idei, războiul dintre Steaua şi Dinamo i-a prins la mijloc pe gălățeni. Cele două formații din Capitală se acuză reciproc de „blat", iar echipa cu care cele două ar face presupusele aranjamente este nimeni alta decât Oțelul Galați. Marius Stan, directorul general al echipei de la Dunăre îşi apără echipa şi spune că certurile dintre bucureşteni sunt hilare. „Cum îşi poate permite cineva să sugereze că nu ne aparăm co­rect şansele? Le sugerez oficialilor celor două echipe să îşi vadă de formațiile lor şi să ne lase pe noi în pace", a declarat oficialul gălățenilor. 

 

Oțelul renunță la memoriu

Oțelul a pierdut meciul cu Steaua din etapa  trecută dar a avut posibilitatea de a face memoriu pentru a câştiga meciul la „masa verde". Motivul ar fi fost acela că Steaua l-a folosit pe Bogdan Stancu, autorul golului de trei puncte, deşi acesta nu a fost lăsat la națională pe motiv că este accidentat. „Nu vom mai face nici un demers în cazul lui Bogdan Stancu. Noi am vrut să tragem un semnal de alarmă cel puțin din punct de vedere moral, pentru că din punct de vedere regulamentar nu s-a putut", a declarat  Marius Stan.
VOTEAZA ARTICOLUL
1/5
1 vot
Nume: * 
E-mail:
Titlu: * 
Comentariu: * 
Campurile marcate cu * sunt obligatorii!
Comentariile dumneavoastră necesită aprobarea unui moderator.
Mesajele ce conţin expresii licenţioase, atacuri la persoană, instigă la ură, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane vor fi editate sau şterse.
Comentariile trebuie să facă referire la subiectul articolului.
 
intrebareazilei
102
carlanul ,marlanul isi face de cap!!!cineva trbuie sa-l traga de maneca !!!spun asta ca sa nu injur!!!FORTA ...
Nu sunt de acord cu debarcarea Presedintelui Basescu. Nu sunt de acord cu restauratia neocomunista in ...
Da, REFERENDUM PENTRU INFIINTAREA DE TABERE PENTRU RROMI, doar 250.000 de initiatori si garantat vor vota ...
Wolf Markus
CELE MAI
VOTATE
CITITE
RECOMANDATE
 
 
 
 
IN PAGINILE Romania Libera
 
Medien Holding Casamea Hiparion Publishers Tipografia UnitedPrint RUN DATA SOLUTIONS RUN DATA SOLUTIONS Casamea Modista ExpoCasamea
RUN DATA SOLUTIONS SATI