Actualitate
 
Geoana: Excludem orice colaborare cu PDL
8 Decembrie 2009
 E-MAIL      PRINT      RSS             MĂRIME TEXT
827 VIZUALIZARI | COMENTARII  9
Presedintele PSD, Mircea Geoana, a declarat, luni seara, dupa reuniunea CExN, ca decizia social-democratilor este de a merge in continuare cu majoritatea parlamentara constituita si ca este exclusa orice forma de colaborare cu PDL, informeaza Mediafax.

Geoana a precizat ca este o decizie unanima a CExN de a merge in continuare cu majoritatea parlamentara constituita.

"Excludem orice forma de colaborare cu PDL", a spus Geoana, opinand ca acesta este un partid complet dependent de presedintele Traian Basescu si care arata ca este incapabil sa respecte regula democratica minima.

Liderul PSD a mentionat ca vor fi continuate contactele cu cei din majoritatea parlamentara constituta pentru a se prezenta o pozitie consolidata.

El a afirmat ca PSD va continua contactele cu UDMR, PNL si grupul minoritatilor, in scopul mentinerii majoritatii parlamentare create pentru sustinerea lui Klaus Iohannis pentru functia de premier.

Geoana nu a mai avansat numele lui Iohannis drept coagulant al acestei majoritati si nici nu a expus un alt obiectiv comun, chiar daca a mentionat ca este "bazata pe incredere" si "pe un proiect comun".

"Ecludem orice forma de colaboare cu PDL, un partid care este complet dependent de actualul presedinte si care, prin actiunea pe care a avut-o in organizarea alegerilor, arata inca o data ca este incapabil sa respecte regula democratica minima pentru un stat de drept", a mai spus Geoana.
VOTEAZA ARTICOLUL
0/5
0 voturi
PRIMELE      |   CELE MAI RECENTE   
9. noi democratii excludem orice...dialog 20:15 | 10 Decembrie
adriana pusch
Se pare ca ghinionul PSDistilor de a nu fi convins (inca) prin camioanele pline cu probe ii duce cu ciuda pe Basecu -sau poate pe toti romanii?- atat de departe incat Geoana, Antonescu si...cam atat NU VOR SA COLABOREZE cu partidul care se pare ca ar fi la putere. Si fiindca cei doi rau lezati de esecul pe care tocmai l-au trait NU pot sa-l ierte pe probabilul presedinte NU MAI VOR SA FACA NIMIC ...
8. nulitati cu carnete de partid 11:50 | 10 Decembrie
radulescu
In parleament sunt reprezentantii NOSTRII,alesi NOMINAL, NU ACTIVISTI de partid. Terminati ca gasca politica.Voi si partidele voasrtre au instaurat HOTIA generalizata. FABULATI pe la televiziuni seara,va dati competenti DAr sunteti NULITATI. NU stiti nimic si NICI NU AVETI DE UNDE STI.!!!
7. Prostanacu' se baga in seama 22:04 | 9 Decembrie
un roman
Bai prostanacule cine te-a propus colaborare. Stai **** in banca ta ca esti prost de bubui.
6. ce ironie 15:31 | 9 Decembrie
un roman scarbit
Ce ironie (spus in cel mai suav mod posibil) e aceea sa vezi un hotz cu buzunarele pline , ca striga hotzii!!! hotzii!!! ao luat-o pe acolo!!! hotzii!!! ...
Ei chiar nu vad cat de penibili au ajuns ? Cu cat insista mai tare in aberatiile lor cu atat isi da seama populatia ce oameni de nimica sunt!
Cum poti sa afirmi aceasta inainte de alegeri: "Din punct de vedere al jocului ...
5. geoana-fara pdl. 10:09 | 9 Decembrie
ardeleean
corect.asta nu mai e politica ci vanatoare de functii care sa le dea ocazia sa fure.platim impozite contra noastra!!.politica nu se face pentru HOTII din patrimoniul public si munca unui popor.Revolutia e solutia.cu astia nu mai merge!
PRIMELE      |   CELE MAI RECENTE   
Nume: * 
E-mail:
Titlu: * 
Comentariu: * 
Campurile marcate cu * sunt obligatorii!
Comentariile dumneavoastră necesită aprobarea unui moderator.
Mesajele ce conţin expresii licenţioase, atacuri la persoană, instigă la ură, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane vor fi editate sau şterse.
Comentariile trebuie să facă referire la subiectul articolului.
 
intrebareazilei
122
Demiterea Presedintelui este o sancțiuni gravă si de aceea trebuie votată de majoritatea celor care au drept ...
In toata Europa se vorbeste despre ce masuri trebuiesc luate contra Crizei, despre Pactul de Stabilitate, si ...
demiterea presedintelui prin votul majoritatii care se prezinta la vot e corecta , varianta actuala in fapt ...

ANUNTURILE TALE DE MICA PUBLICITATE LA UN CLICK DISTANTA

  imobiliare.jpg   general.jpg

blogRL
Aţi văzut acest minor ?
16 Mai 2012  |  12:27  |  Chiruţă şi Răchită
Maidanezii de 173 de ani ai Bucureştiului
15 Mai 2012  |  13:24  |  Dan Gheorghe
Noua guvernare USL a adormit în trecut la volan
3 Mai 2012  |  18:35  |  Chiruţă şi Răchită
Să facem totu'!
1 Mai 2012  |  16:55  |  Dan Gheorghe
Catedralele din suflet
16 Aprilie 2012  |  18:58  |  Dan Gheorghe

banner_pc4.jpg

alerteromanialibera.ro
1.
2.
3.
Poti primi in fiecare zi toate articolele despre subiectele tale preferate pe e-mail
Nu esti utilizator inregistrat? Beneficiaza de inregistrare gratuita si ai acces la alertele romanialibera.ro
exclusivWEB
0
Slujba Sfintei Invieri de la miezul noptii a adunat, in ciuda ploii, o multime de credinciosi dornici sa ia lumina, sa auda si sa rosteasca odata cu parintele Iustin Marchis "Hristos a Inviat", sa se impartaseasca si sa ia paste.
 
 
 
 
IN PAGINILE Romania Libera
 
Medien Holding Casamea Hiparion Publishers Tipografia UnitedPrint RUN DATA SOLUTIONS RUN DATA SOLUTIONS Casamea Modista ExpoCasamea
RUN DATA SOLUTIONS SATI