25 C
București
marți, 23 iunie 2026
AcasăSpecialOltchim a pierdut meciul tur cu Gyor, scor 22-24

Oltchim a pierdut meciul tur cu Gyor, scor 22-24

Oltchim Rm Vâlcea a pierdut meciul tur cu Gyor, din semifinalele Ligii Campionilor, scor 22-24. Partida s-a disputat în Sala Polivalentă din Bucureşti.

Marcatoare:

Oltchim – Bulatovici 8 goluri, Nechita 4, Manea 2, Meiroşu 2, Brădeanu 1, Farcău 1, Pineau 1, Barbosa 1, Curea 1, Navarro 1

Gyor – Gorbicz 8 goluri, Amorim 6, Kovacsics 4, Orban 2, Loke 2, Redei 1, Radicevici 1.

Partida retur, decisivă pentru calificarea în finala competiţiei, va avea loc în 11 aprilie, la Veszprem.

În sezonul trecut, Oltchim a fost eliminată în semifinale chiar de Gyor ETO, formaţia care a pierdut ulterior trofeul, în faţa celor de la Buducnost.

Tot azi, în Norvegia, în cealaltă semifinală, Larvik HK-Krim Ljubljana, scor 22-24 (9-16). Partida retur este programată în 13 aprilie, pe terenul formaţiei slovene

Cele mai citite

UE anunță că „reevaluează” planurile privind organizarea summitului cu Marea Britanie, după demisia lui Keir Starmer

Uniunea Europeană a anunțat luni că „reevaluează”, împreună cu Marea Britanie, planurile privind organizarea summitului din 22 iulie dedicat relațiilor post-Brexit, după demisia premierului...

Propunere controversată în Rusia: liderul comuniștilor sugerează folosirea economiilor populației pentru susținerea economiei

Liderul Partidului Comunist din Rusia, Ghenadi Ziuganov, a provocat controverse după ce a sugerat ca o parte din sumele aflate în depozitele bancare ale...

A dormit pe străzile Teheranului la 14 ani! Acum este eroul Iranului la Cupa Mondială

Alireza Beiranvand a fost desemnat omul meciului după remiza dintre Iran și Belgia, însă drumul său spre performanță a fost unul impresionant.Iranul a obținut...
Ultima oră
Pe aceeași temă