29.3 C
București
duminică, 28 iunie 2026
AcasăSpecialPoli Timişoara a învins Victoria Brăneşti, scor 2-1

Poli Timişoara a învins Victoria Brăneşti, scor 2-1

Formaţia FC Timişoara a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Victoria Brăneşti, într-un meci din etapa a V-a a Ligii I, potrivit Mediafax.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Magera ’39 şi Zicu ’82. Pentru oaspeţi a înscris Vali Negru, în minutul 81.

1-0: Magera a deschis scorul, cu un şut la colţul lung, după o pasă de la Alexa.

1-1: Vali Negru a egalat, trimiţând mingea în poartă cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Oprea.

2-1: Zicu a stabilit scorul final al partidei, cu o foarfecă din aproximativ 11 metri.

FC Timişoara: 29. Pantilimon – 4. Luchin, 14. Mera, 28. Cisovsky (17. Magera ’18), 8. Sepsi – 5. Alexa – 7. Curtean (27. Zicu ’59), 22. Contra, 5. Bourceanu, 21. Goga (15. Chiacu ’84) – 9. Axente. Antrenor: Vladimir Petrovici.

Victoria Brăneşti: 22. Cernea – 2. Maghici, 5. S. Bar, 24. Marincău, 16. Nicola (19. Zuluf ’80) – 11. V. Simion (9. C. Coman ’58), 8. D. Popa, 17. Olariu, 4. Nicoară – 29. C. Prodan (26. V. Negru ’46), 10. B. Oprea. Antrenor: Ilie Stan.

Cartonaşe galbene: Goga ’29, Curtean ’58, Chiacu ’87 / Marincău ’81, Nicoară ’85.

Arbitri: Robert Dumitru – Aurel Oniţă, Sebastian Stoianov – Florin Marcu.

Observatori: Ion Turculeanu, Stan Prodan.

La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.

Cele mai citite

Calea Victoriei devine pietonală: tururi ghidate, dezbateri despre siguranța urbană și evenimente culturale în al nouălea weekend „Străzi deschise”

Pe parcursul zilei, zona centrală a Capitalei găzduiește o serie de activități culturale, educaționale și civice, de la tururi ghidate la dezbateri publice și...

Bruxelles dă undă verde pentru capitalizarea Băncii de Investiții și Dezvoltare

Capacitatea de intervenție a BID în economie ar urma să crească semnificativ, inclusiv prin posibilitatea de a mobiliza finanțări suplimentare și de a amplifica...

România intră sub cupola de foc: cod roșu de caniculă extins în aproape toată țara, cu temperaturi de până la 41 de grade

Începând de duminică, mai multe regiuni vor intra sub cod roșu de caniculă, iar de luni avertizarea se va extinde în cea mai mare...
Ultima oră
Pe aceeași temă