12.4 C
luni, 20 mai 2024
AcasăLifestyleȘapte jucători camerunezi, investigaţi pentru "blat" în faza grupelor din Campionatul Mondial...

Șapte jucători camerunezi, investigaţi pentru “blat” în faza grupelor din Campionatul Mondial de Fotbal

Șapte jucători camerunezi sunt investigaţi pentru "blat" în faza grupelor din Campionatul Mondial de Fotbal. Meciul care a stârnit cele mai mari suspiciuni este confruntarea contra Croaţiei, meci pierdut cu un neverosimil 0-4, anunță Prosport.ro.

În acea partidă, europenii au deschis rapid scorul prin Olic în minutul 11, dar punctul de cotitură al disputei a fost eliminarea din minutul 40 a lui Alex Song. În repriza a doua, croaţii au mai marcat de trei ori.

”Recentele acuzaţii de fraudă în legătură cu cele trei meciuri ale Camerunului la Campionatul Mondial, în special meciul contra Croaţiei, precum şi existenţa a 'şapte mere stricate' în naţionala noastră nu reflectă principiile şi valorile promovate de administraţia noastră. Dorim să informăm suporterii că deja investigăm aceste caz, în ciuda faptului că nu am primit nicio notificare sau avertisment din partea FIFA”, se arată într-un comunicat al Federaţiei Cameruneze de Fotbal, citat de prosport.ro