11.1 C
duminică, 5 mai 2024
AcasăLifestyleAC Milan, calificată în sferturile Cupei Italiei. Ar putea da piept cu...

AC Milan, calificată în sferturile Cupei Italiei. Ar putea da piept cu echipa lui Ștefan Radu

AC Milan a învins-o pe Sassuolo, cu scorul de 2-1 și s-a calificat în sferturile Cupei Italiei. La ultimile două ediții milanezii s-au oprit în această fază a competiției.

AC Milan a învins-o pe Sassuolo prin golurile lui Pazzini '36 şi De Jong '86, singurul gol al adversarilor fiind înscris de Sansone, din penalti, in minutul 64.

Viitoarea adversară a lui AC Milan va fi câștigătoarea meciului dintre Torino și Lazio, disputat, miercuri, la Roma, pe terenul echipei lui Ștefan Radu.

Celelalte meciuri din optimi sunt: Parma – Cagliari (miercuri), Juventus – Hellas Verona (joi), AS Roma – Empoli (la 20 ianuarie), Fiorentina – Atalanta şi Internazionale Milano – Sampdoria (21 ianuarie), Napoli – Udinese (în 22 ianuarie).

AC Milan s-a oprit în sferturi la ultimele două ediții ale Cupei Italiei, iar ultima dată când a câștigat acest trofeu a fost în sezonul 2002-2003.