6.9 C
sâmbătă, 20 aprilie 2024
AcasăLifestyleAktobe - Steaua 2-2, în preliminariile Ligii Campionilor. Meci dificil în Kazakhstan

Aktobe – Steaua 2-2, în preliminariile Ligii Campionilor. Meci dificil în Kazakhstan

Steaua a remizat, în prima manșă din turul al treilea preliminar a Ligii Campionilor, scor 2-2, cu Aktobe. Steliștii au avut un meci dificil, în deplasare, în Kazakhstan, iar calificare în play-off va fi decisă la București.

Steaua a început stângaci partida, iar Aktobe a avut câteva ocazii bune de gol. Campioana României a deschis scorul în minutul 44 prin Keșeru, însă kazahii au restabilit egalitatea imediat după pauză. Meciul s-a încheiat 2-2, după ce steliștii au fost din nou în avantaj.

Golurile partidei au fost înscrise de: Keșeru 44', Prepeliță 78' (Steaua) – Korobkyin 58', Arzumanyan 88'.

Latovlevici a primit cartonașul galben în minutul 19.

În meciul cu Aktobe a debutat și noua achiziție a Stelei, Valentin Lemnaru, care l-a înlocuit pe Keșeru. Atacantul adus de la U Cluj încă nu s-a acomodat la noua sa echipă, ceea ce s-a văzut și în scurtul timp în care a jucat.

Partida retur este programată pentru data de 6 august, ora 20.30, pe Arena Națională din București.