10.7 C
sâmbătă, 11 mai 2024
AcasăLifestyleAstra Giurgiu a remizat cu Pandurii, scor 1-1, în Liga I

Astra Giurgiu a remizat cu Pandurii, scor 1-1, în Liga I

Formaţia Astra Giurgiu a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I, în care gazdele au jucat în inferioritate numerică o repriză.

Golurile au fost marcate de Săpunaru '18 pentru gazde şi Boldrin '83 pentru oaspeţi.

1-0: Săpunaru a reluat în plasă mingea respinsă de fundaşii echipei Astra la o lovitură liberă.

1-1: Boldrin a egalat cu un şut din afara careului, de la aproximativ 25 de metri.

În minutul 42, de la Pandurii a fost eliminat Piţian după ce a primit al doilea cartonaş galben. În minutul 90+1 a fost eliminat şi Geraldo, de la Astra, însă direct, pentru o intrare dură la Nicoară.

Pandurii: Mingote – Unguruşan, Filipetto, Erico, Momcilovici – Săpunaru, Piţian – Ciucur (Munteanu '58), Nistor, Răduţ (Nicoară '77) – Hora (Vasiljevici '80). Antrenor: Edward Iordănescu.

Astra Giurgiu: Lung jr – Queiros (Boldrin '46), Geraldo, Oros, J. Morais – Lovin (Niculae '46), Dandea – Enache (Stan '75), Budescu, Teixeira – Alibec. Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Piţian '27, '42, Hora '73 / Alibec '20, Boldrin '59, Enache '66

Cartonaşe roşii: Piţian '42 / Geraldo '90+1

Arbitri: Istvan Kovacs – Adrian Radu Ghinguleac, Bogdan Gheorghe – Florin Mihai Marcu

Observatori: Marian Salomir, Ioan Bogdan

Antrenorii principali ai celor două echipe nu s-au aflat pe bancă sâmbătă seară, Edward Iordănescu fiind suspendat şi urmărind jocul din lojă, iar Marius Şumudică lipsind din cauza unor probleme medicale.