9.5 C
vineri, 26 aprilie 2024
AcasăLifestyleCeahlăul Piatra Neamţ- Concordia Chiajna 2-0, în etapa a şasea a Ligii...

Ceahlăul Piatra Neamţ- Concordia Chiajna 2-0, în etapa a şasea a Ligii Întâi

Victorie pentru Ceahlpul în etapa a şasea a Ligii Întâi. Ceahlăul s-a impus cu 2-0, pe teren propriu, în faţa celor de la Concordia Chiajna.

Achim a reuşit dubla în acest meci. El a deschis scorul în minutul 71 cu un şut de la marginea careului mic. Tot el a majorat avantajul şi a stabilit scorul final în minutul 76 când a transformat un penalty acordat de central la faultul lui Bucurică asupra lui Cârjan.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Jovici – Dumitraş, Marc, Ichim, Slavickas – Gheorghiu (Ţepeş '90), Achim, Lucas Garcia (Cârjan '56), Clonin, Chitoşcă – Pavel (Mîndruşcă '65). Antrenor: Florin Marin

Concordia Chiajna: Rîmniceanu – Stan, Bagarici, Maftei, Ricardo (Dina '75), Bucurică – Dodo, Lovin, Roşu (Boldrin '67) – Serediuc (Băjenaru '45+2), Pena. Antrenor: Marius Şumudică

Cartonaşe galbene: Slavickas '90+2 / Boldrin '74, Bucurică '76, Maftei '87