17.6 C
sâmbătă, 11 mai 2024
AcasăLifestyleDinamo - Elfsborg 3-1

Dinamo – Elfsborg 3-1

Formaţia Dinamo a învins, sâmbătă, cu scorul de 3-1, echipa suedeză IF Elfsborg, la San Pedro de Alcantara, într-un meci din cadrul turneului internaţional Marbella Cup 2015, informează fcdinamo.ro.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Marius Niculae '53, Kamil Bilinski '88 şi Bogdan Gavrilă '90.

Pentru Elfsborg a înscris Hedlund, în minutul 38.

Portarul Kristijan Naumovski a apărat un penalti în minutul 36 al meciului amical în care antrenorul Mihai Teja l-a testat în repriza a doua pe portarul francez Fabien Farnolle.

FC Dinamo București a început jocul în următoarea formulă: Naumovski – Fai, Durimel, Cordos, Bărboianu – Boubacar, M. Cristescu – C. Matei, M. Alexe, Grozav – M. Niculae. Au mai evoluat: Farnolle – Elhamed, Covalschi, Goian, Gavrilă, Bilinski, I. Șerban, Henrique.