10.8 C
sâmbătă, 27 aprilie 2024
AcasăLifestyleFotbal. România - Norvegia 2-0, la Aegean Cup, la categoria Under 16

Fotbal. România – Norvegia 2-0, la Aegean Cup, la categoria Under 16

Reprezentativa Under 16 a României a câştigat cu 2-0 (2-0) în fața reprezentativei similare a Norvegiei, în ultimul meci al grupelor la turneul amical Aegean Cup, desfășurat în Turcia.

Aceasta este prima victorie a României la Aegean Cup 2015 după eşecurile cu SUA şi Turcia, conform site-ului FRF.

Golurile au fost marcate de Ganea, în minutul 15, şi Mezin, în minutul 28. În minutul 57, România a rata un penalti prin Mezin.

Selecţionerul Adrian Boingiu a folosit în acest meci următorul "unsprezece": Vlad (Murariu) – Gîrjoabă, Cochinţu, Podină, Berci (Crăciun) – Boboc, Ene (Lazăr) – Gheorghe, Măţan (Petruş), Ganea (Dima) – Mezin (Ţoiu).

În urma eșecurilor din primele două meciuri, România părăseşte competiţia după faza grupelor.