11 C
duminică, 28 aprilie 2024
AcasăLifestyleProgram Cupa Mondială, duminică: Olanda - Mexic, meciul serii

Program Cupa Mondială, duminică: Olanda – Mexic, meciul serii

Optimile Cupei Mondiale le va aduce față în față, duminică, pe reprezentativele Olandei și Mexicului, respectiv a Greciei și Costa Ricăi. După Brazilia s-a calificat deja în sferturi, cel mai așteptat meci al serii este cel dintre batavi și mexicani.

Program CM, duminică:

Olanda – Mexic – ora 19.00, Fortaleza

Arbitri: Pedro Proenca (Portugalia) – Bertino Miranda (Portugalia), Jose Trigo (Portugalia) – Carlos Vera (Ecuador).

Costa Rica – Grecia – ora 23.00, Recife

Arbitri: Benjamin Williams (Australia) – Matthew Cream (Australia), Hakan Anaz (Australia) – Nawaf Shukralla (Bahrain).

Sâmbătă, în prima zi a optimilor, s-au calificat în sferturi Brazilia, după 3-2 la penaltiuri cu Mexic și Columbia, după 2-0 cu Uruguay.

Deputatul conservator Dan Poulter a trecut în barca Partidului Laburist

Deputatul conservator Dan Poulter, fost ministru al sănătăţii, a declarat sâmbătă presei că se alătură Partidului Laburist, ceea ce reprezintă un motiv de îngrijorare...

Așteptarea de 9 ani a luat sfârșit. FCSB e noua campioană a României la fotbal

Un singur punct mai avea nevoie FCSB, în meciul de sâmbătă seara cu Farul Constanța, pentru a se încorona noua campioană a Superligii. În...