10.8 C
sâmbătă, 27 aprilie 2024
AcasăLifestyleRapid București, egal cu FC Bacău

Rapid București, egal cu FC Bacău

Rapid Bucureşti a remizat în deplasare cu FC Bacău, scor 1-1 (0-0), sâmbătă, într-un meci din etapa a 10-a, ultima a play-off-ului din Seria I a Ligii a II-a de fotbal.

Rapid a condus după golul lui Martin din minutul 63 şi a fost egalată în primul minut de prelungiri, când a punctat Vraciu.

Rapid Bucureşti şi Gaz Metan Mediaş, care au terminat pe primul loc în cele două serii, au promovat direct în Liga I.

Echipele clasate pe locul 2 în fiecare serie, Dunărea Călăraşi şi UTA Bătrâna Doamnă Arad, vor juca un baraj într-o singură manşă, arată Agerpres. Câştigătoarea va disputa un baraj în două manşe împotriva lui FC Voluntari.

Rezultate înregistrate în meciurile de sâmbătă:
Seria I – play-off – Etapa 10:
CS FC Farul Constanţa – ACS Dacia Unirea Brăila 2-2
SC Bacău – Rapid Bucureşti 1-1
Academica Clinceni – AFC Dunărea 2005 Călăraşi 0-3

Rapid Bucureşti, deja promovată înaintea ultimei etape, a încheiat pe primul loc, cu 44 de puncte, urmată de Dunărea Călăraşi – 41 p, Dacia Unirea Brăila – 35 p etc.

Seria I – play-out – Etapa 9:
ACS Berceni – ACS Bucovina Pojorâta 3-0
FC Gloria Buzău – CS Baloteşti 0-3, la masa verde
ACS Rapid CFR Suceava – Ceahlăul Piatra Neamţ 3-0

Pe primul loc este CS Baloteşti – 32 p, urmată de Gloria Buzău – 29 p, ACS Berceni – 27 p etc.

Seria a II-a – play-off – Etapa 10:
CS Mioveni – CS Gaz Metan Mediaş 1-1
ACS FC Municipal Baia Mare – FC Chindia Târgovişte 2-4
FC Braşov – ACS UTA Bătrâna Doamnă 2-3

În clasament pe primul loc a încheiat Gaz Metan – 41 p, urmată de UTA Bătrâna Doamnă – 41 p, Chindia – 40 p, CS Mioveni – 27 p, FC Braşov – 23 p, FC Municipal Baia Mare – 13 p.

Seria a II-a – play-out: Etapa 9:
CSM Râmnicu Vâlcea – CS Unirea Târlungeni 2-0