9.5 C
vineri, 26 aprilie 2024
AcasăLifestyleTătărușanu, integralist în remiza Bologna - Fiorentina, 1-1, în etapa a 24-a...

Tătărușanu, integralist în remiza Bologna – Fiorentina, 1-1, în etapa a 24-a din Italia

Ciprian Tătărușanu, portarul Fiorentinei, a fost integralist în meciul terminat, sâmbătă, la egalitate, scor 1-1, în deplasare cu Bologna.

Fernandez, de la Fiorentina, a fost eliminat pentru două cartonașe galbene luate în minutele 47 și 58. Bernardeschi a deschis scorul pentru Fiorentina, la două minute după ce echipa sa a rămas în inferioritate. Giaccherini a egalat în minutul 63.

Fiorentina este pe locul 3, cu 46 de puncte, la 7 în spatele liderului Napoli, în timp ce Bologna se află pe 10, cu 30 de puncte.