10.2 C
vineri, 26 aprilie 2024
AcasăSpecialMonica Niculescu a pierdut meciul cu Karolina Pliskova. Meciul de dublu, decisiv...

Monica Niculescu a pierdut meciul cu Karolina Pliskova. Meciul de dublu, decisiv pentru calificarea în Fed Cup

UPDATE 18,05: Pliskova reuseşte să se impună şi soarta calificării va fi decisă în meciul de dublu.

UPDATE 18,02: Pliskova conduce cu 5 la 3 în setul 3

UPDATE 17,55: Monica Niculescu reduce din diferenţă, scor 2-4, în setul 3.

UPDATE 17,50: Monica Niculescu pare că a cedat în faţa cehoaicei, care conduce cu 4-1.

UPDATE 17,45: Pliskova face break şi se distanţează în setul decisiv, 3-1.

UPDATE 17,40: Pliskova îşi face serviciul, scor 2-1 pentru cehoaică în setul 3.

UPDATE 17,35: Monica Niculescu egalează în setul 3 (1-1)

UPDATE 17,30: Pliskova câştigă primul game din setul 3.

UPDAT1 17,22: Monica Niculescu câştigă setul secund cu 6-4 şi duce meciul în decisiv!

UPDATE 17,15:  5-4 (setul 2) Monica va servi pentru a trimite jocul în "decisiv"!

UPDATE 17,10: Niculescu revine romanca cu un rebreak şi o face pe Plsikova sa dea cu racheta de podea 3-4 (setul 2)

UPDATE 17,05: Niculescu-Pliskova 2-4 (setul 2)

UPDATE 16,50: Monica Niculescu îşi face serviciul şi egalează situaţia în setul 2.

Pliskova preia conducerea şi în setul secund, cu 2-1.

INFO: Franta se califica în semifinale, acolo unde va da peste marea surpriza a Grupei Mondiale, Olanda.

În meciul dintre Meciul Monica Niculescu şi Karolina Pliskova din cadrul Fed Cup, jucătoare cehă a câştigat primul set cu 6 la 4, iar în setul al doilea cele două jucătoare sunt la egalitate.

Scorul general este de 2-1 pentru România, în sferturile de finală ale Fed Cup. Meciul se dispută în Sala Polivalenta din Cluj, cu un public numeros.