13.2 C
vineri, 29 martie 2024
AcasăSpecialFOTO: Cehia învinge România şi se califică în semifinalele Fed Cup

UPDATE 20:05 Cehia câştigă duelul cu România în Fed Cup, echipa de dublu a cehoaicelor reuşind victoria decisivă în două seturi: 6-2 şi 6-3

UPDATE 20:01 Cehia câştigă un nou game şi este aproape de victorie, conducând cu 5-3

UPDATE 19:57: Fetele noastre reuşesc să-şi facă serviciul şi reduc diferenţa la un game. Scor România-Cehia 3-4

UPDATE 19:52 România are şanse minime să întoarcă meciul în favoarea sa, scorul este favorabil cehoaicelor, care s-au distanţat la doua game-uri. 4-2

UPDATE 19:47 Jucătoarele cehe fac şi ele break şi apoi îşi câştigă serviciul, preluând conducerea 3-2

Echipa care va câştiga partide va întâlni Elveţia pentru meciul de calificare în finala competiţiei, iar echipa învinsă va juca în play-off.

UPDATE 19:41 Fetele noastre reuşesc break-ul şi preiau conducerea 2-1

UPDATE 19:37 Cehia egalează în setul secund 1-1

UPDATE 19:33 România începe setul secund valorificându-şi serviciul. 1-0

UPDATE 19:28 Cehia câştigă primul set cu scorul 6-2.

UPDATE 19:24 Cehia face şi al doilea break, scor în primul set România-Cehia 2-5

UPDATE 19:18: România-Cehia 2-4

UPDATE 19:14 România-Cehia 1-3. Cehia se distanţează la două game-uri diferenţă în primul set.

UPDATE 19:07: 1-2 Cehia reuşeşte primul break al întâlnirii.

UPDATE 19:03: 1-1 (primul set)

UPDATE 18.55: România-Cehia 1-0, în primul set, după ce fetele noastre îşi valorifică serviciul.

Meciul de dublu România-Cehia a început, într-o astmosferă incendiară din partea publicului în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.

În ultimul meci al zilei din cadrul FED CUP, pentru calificarea în sferturile competiţiei, România va juca cu perechea Andreea Mitu/Raluca Olaru, iar Cehia va fi reprezentată de perechea Karolina Pliskova/Barbora Strycova.

Karolina Pliskova, care a câştigat ambele partide de simplu jucate în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca, este clasată pe locul 35 în clasamentul mondial de dublu, în timp ce Allertova este doar pe 763. Barbora Strycova ocupă şi ea un loc bun la dublu, 36. Raluca Olaru se află pe 45 în clasamentul WTA de dublu, iar Andreea Mitu ocupă poziţia 104.

Oficialii Fed Cup au remarcat duelul “titanic” dintre Monica Niculescu şi Karolina Pliskova, jucătoarea noastră fiind învinsă în trei seturi.

Cieşte şi: Monica Niculescu a pierdut meciul cu Karolina Pliskova. Meciul de dublu, decisiv pentru calificarea în Fed Cup

Scorul a devenit acum 2 – 2, după ce Monica Niculescu a pierdut în faţa Karolinei Pliskova. Anterior, Simona Halep a învins-o pe Petra Kvitova cu 6-4, 3-6, 6-3, duminică, în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.

Toți cei 45 de pasageri dintr-un autobuz și-au pierdut viața într-un accident în Africa de Sud

Aproape toţi pasagerii dintr-un autobuz, 45 de persoane, şi-au pierdut viaţa joi în Africa de Sud într-un accident rutier grav, după ce vehiculul în...