Tehnologie
 
Jocul World of Warcraft ar putea deveni gratuit
3 Iulie 2010
World of Warcraft (Sursa foto:www.opuces.fr)
 E-MAIL      PRINT      RSS             MĂRIME TEXT
7250 VIZUALIZARI | COMENTARII  15

Blizzard, compania producătoare a jocului World of Warcraft, ia în considerare posibilitatea de a renunţa la taxa lunară pe care o percepe în prezent pentru a transforma WoW într-un joc gratuit cu microtranzacţii, scrie realitatea.net.

Tom Chilton, designer la Blizzard, a povestit că s-a discutat în companie de jocurile MMO care au pornit ca „freemium" sau au trecut la acest model după lansare.

„S-ar putea ca în viitor să nu mai aibă sens un abonament lunar. Acum avem acest model pentru a concura cu alte jocuri care au tranzacţii asemănătoare. Dacă apare un alt joc şi ne afectează poziţia, nu va mai avea sens să ţinem un abonament".

Potrivit 1up.com, chiar şi aşa, nu este vorba de o soluţie care să fie implementată prea curând.
„Nu ne-am gândit prea mult la această posibilitate", a mai adăugat Chilton. „Acum avem succes, cu 11 milioane de abonaţi în întreaga lume şi facem ceva bani cu vânzarea de cai".

VOTEAZA ARTICOLUL
5/5
17 voturi
PRIMELE      |   CELE MAI RECENTE   
15. game 2011-2012 16:45 | 28 Noiembrie
yty
cand o sa apara guild wars 2 tera online si blade and soul o sa mai scada din pop WOW-ului deoarece asta au o grafica belea si o sa fie gratis tooate asa ca mai bn sa faca wow gratis de akm :D
14. WOW 10:31 | 7 Aprilie
Slayer
am vorbit cu colegi mei daca vor sa joace wow si au zis nu pentru ca e cu bani
13. WoW 16:40 | 7 Martie
Andrei
hm... daca ar fii gratis probabil ar juca multi copii mai grei de cap si wow-ul n-ar mai avea nici un farmec:)
12. wow 22:18 | 4 Ianuarie
spice
2011 promite multe freemmos cu grafici si animatii super tari, asa ca sunt convins ca wow va avea concurenta strasnica si vor decurge la aceasta decizie.
11. blizz 17:17 | 23 Noiembrie
Sparx
ar juca 234273928578457 de oameni wow daca s-ar face moaca blizzardu
PRIMELE      |   CELE MAI RECENTE   
Nume: * 
E-mail:
Titlu: * 
Comentariu: * 
Campurile marcate cu * sunt obligatorii!
Comentariile dumneavoastră necesită aprobarea unui moderator.
Mesajele ce conţin expresii licenţioase, atacuri la persoană, instigă la ură, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane vor fi editate sau şterse.
Comentariile trebuie să facă referire la subiectul articolului.
 

ANUNTURILE TALE DE MICA PUBLICITATE LA UN CLICK DISTANTA

  imobiliare.jpg   general.jpg

 
 
 
 
Articole Recomandate
 
Medien Holding Casamea Hiparion Publishers Tipografia UnitedPrint RUN DATA SOLUTIONS RUN DATA SOLUTIONS Casamea Modista ExpoCasamea
RUN DATA SOLUTIONS SATI