"In timpul inregistrarii emisiunii «Pact cu diavolita» am fost amenintata si santajata de Monica Columbeanu. Nu permit asa ceva. O sa ma adresez instantei", a declarat Oana Zavoranu pentru Ring.
Scandal de proportii cu ocazia inregistrarii emisiunii "Pact cu diavolita", ce va fi difuzata sambata, de la ora 22.30, la Kanal D. Gazda Oana Zavoranu a dat-o afara din studio pe invitata Monica Columbeanu, dupa ce sotia lui Irinel a cerut sa fie scoasa la montaj o anumita secventa.
Face nazuri la… soferi
In imaginile cu pricina, Moni era luata in brate si urcata pe un pian de unul dintre cei cinci baieti selectati pentru a-i putea fi sofer. Initial, ea n-a avut nimic de obiectat. Ba chiar a zambit. Conform unor persoane care au participat la filmari, dupa cateva minute, invitata si-a adus aminte ca e femeie maritata si a cerut sa se taie la montaj secventa respectiva: "Sunt sotia lui Irinel. Macar daca aduceati pe altcineva mai frumos".
"Pot sa va distrug emisiunea!"
Dupa ce Monica a fortat nota cu replici de genul "Am puterea sa va distrug emisiunea", Oana a luat foc, cerandu-i raspicat: "Iesi afara, nesimtito!". Contactata de "ring", Oana Zavoranu a anuntat ca o va da in judecata pe Monica Columbeanu: "O s-o acuz de amenintare si santaj!".
Sustine ca a fost hartuita sexual
Oana a adaugat ca Monica Columbeanu a strigat ca s-a simtit hartuita sexual dupa ce fusese urcata pe pian: "Eu nu mi-am permis sa spun altora ce sa faca in emisiunea lor si nici n-am avut tupeul si nesimtirea de a santaja si ameninta vreun moderator tv. Am stiut sa respect gazda si casa in care m-am dus, chiar daca, uneori, nici mie nu mi-au convenit intrebarile. Inainte de faza cu pricina, eram ca un butoi de pulbere. Ea era extrem de tendentioasa in raspunsuri, urcandu-i-se probabil la cap ca in alte emisiuni nu fusese pusa la punct. A inceput sa ameninte ca s-a simtit hartuita sexual si ca emisiunea e un balci si un «fake» (fals – n.r.), ca are resurse sa o faca ea de ras. Nici macar sa minta inteligent nu a stiut. Cum poate spune asa ceva cand, initial, a zambit dupa ce a fost pusa pe pian?!".
Cere 300 euro per aparitie tv
Monica Columbeanu a acceptat sa fie prezenta in emisiunea Oanei Zavoranu dupa ce a solicitat sa fie platita. Surse din Kanal D ne-au dezvaluit ca sotia lui Irinel ar fi primit 300 de euro (circa 1.250 de lei – n.r.) pentru aparitie. "Esti platita sa vii aici!", a strigat Oana catre Moni inainte ca aceasta sa paraseasca studioul.