11 C
duminică, 28 aprilie 2024
AcasăLifestyleJuventus, out din Europa

Juventus, out din Europa

Visul lui Juventus de a juca finala Europa League la Torino a fost spulberat. Juventus a fost eliminată din semifinalele competiţiei chiar pe teren propriu, după remiza, 0-0, cu Benfica Lisabona. Lusitanii au jucat aseară cu un om în minus, după ce Perez a fost eliminat.  În tur, Benfica s-a  impus cu scorul de 2-1. Benfica va juca finala cu FC Sevilla.

Sevilla a ajuns în finala după un penultim act în care a jucat cu o echipă tot din Spania, Valencia.

În tur, FC Sevilla câştigase cu scorul de 2-0, însî meciul de aseară a fost unul pe viaţă şi pe moarte. Valencia a condus cu 3-0 până în al patrulea minut al prelungirilor, când Mbia a marcat golul calificării pentru andaluzi. Valencia  a câştigat cu 3-1, dar Sevilla joacă finala, graţie golului înscris în deplasare.

Finala Benfica Lisabona – FC Sevilla se va juca pe 17 mai, la Torino.

Așteptarea de 9 ani a luat sfârșit. FCSB e noua campioană a României la fotbal

Un singur punct mai avea nevoie FCSB, în meciul de sâmbătă seara cu Farul Constanța, pentru a se încorona noua campioană a Superligii. În...

Deputatul conservator Dan Poulter a trecut în barca Partidului Laburist

Deputatul conservator Dan Poulter, fost ministru al sănătăţii, a declarat sâmbătă presei că se alătură Partidului Laburist, ceea ce reprezintă un motiv de îngrijorare...