10.7 C
sâmbătă, 11 mai 2024
AcasăLifestyleLiga Campionilor: FC Basel - Porto 1-1. Gol anulat al portughezilor

Liga Campionilor: FC Basel – Porto 1-1. Gol anulat al portughezilor

Meciul dintre FC Basel – Porto, din prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Elvețienii au jucat pe teren propriu și au fost egalați spre finalul meciului.

FC Basel a deschis scorul prin Gonzalez, în minutul 11, iar FC Porto a egalat prin Danilo, în minutul 79, din penalti. FC Porto a mai marcat prin Casemiro, în minutul 48, însă golul a fost anulat după ce arbitrul Mark Clattenburg s-a consultat cu asistentul adiţional, conform Mediafax.

FC Basel: Vaclik – Xhaka, Samuel, Suchy, Safari – Gonzalez (Calla '25), Frei – Elneny, Zuffi – Streller (Embolo '63), Gashi (Hamoudi '83). Antrenor: Paulo Sousa

FC Porto : Fabiano – Danilo, Maicon, Marcano, Alex Sandro – Herrera, Casemiro, Torres (Neves '68) -Tello (Quintero '81), Jackson Martinez, Brahimi (Quaresma '60). Antrenor: Julen Lopetegui

Meciul a fost arbitrat de englezul Mark Clattenburg.

Partida retur este programată la 10 martie.