18.8 C
luni, 29 aprilie 2024
AcasăSpecialRossi a câştigat Grand Prix-ul Australiei la MotoGP. Abandon pentru Marquez

Rossi a câştigat Grand Prix-ul Australiei la MotoGP. Abandon pentru Marquez

Valentino Rossi, de la echipa Yamaha, a câştigat Marele Premiu al Australiei la MotoGP. Cursa de pe circuitul Philip Island a fost una cu ghinion pentru liderul clasamentului, Marc Marquez.

Podiumul, la MP al Australiei, a fost ocupat de: Valentino Rossi (Italia, Yamaha), Jorge Lorenzo (Spania, Yamaha),Bradley Smith (Marea Britanie, Tech3).

Valentino Rossi a înregistrat victoria cu numărul 108 din cariera sa. Totuși cursa nu mai poate schimba nimic în clasamentul piloților, Marquez fiind deja campion al acestui sezon.

Gabriela Firea pregătește o concurență serioasă pentru Nicușor Dan în Alegerile Locale

Depunerea candidaturii reprezentantului PSD pentru functia de primar general al capitalei, in Bucuresti, 28 aprilie 2024. Inquam Photos / Octav Ganea